Мик Џегер и Дејви Грил имаат заеднички песни

Напишано од на April 29, 2021

Песната се вика „Eazy Sleazy“ и беше објавена на социјалната платформа Јутјуб во вторникот, објави „Њујорк пост“.

„Сакав да ја споделам оваа песна што ја напишав по повод излегувањето од карантин. Дејв, ти благодарам што бешесо тапаните, басот и гитара, ми беше забавно да се работи со вас на овој проект. Се надевам дека сите ќе уживаат во песната „Eazy Sleazy “, изјави славниот фронтмен на Ролинг Стоунс, Мик Џегер (77).

Дејвид Грол (52) е американски рок-музичар, пејач и текстописец, а својата кариера ја започна во осумдесеттите години, неговата прва позната група беше Скрим, а подоцна беше тапанар во Нирвана. По самоубиството на фронтменот на Нирвана, Курт Кобејн, тој го основал Fu Fajterse и работел со многу познати музичари.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Моментално во етер

Title

Artist