НАТАЛИ ДИЗДАР СО НОВ СИНГЛ!

Напишано од на March 26, 2021

Натали Диздар, oткако ја освои публиката со проектот БЕТИ, конечно го претстави и својот нов, соло сингл – „Кад мислим на то“.

Песната е потпишана од самата Натали и Владимир Мирчета, нејзиниот гитарист и долгогодишен соработник, а талентираниот режисер Динко Шимац беше одговорен за одличното видео.

Инаку таа, изминатиот период, вредно ја искористи паузата од настапи поради пандемијата, па најави уште неколку нови синглови кои се веќе во завршна фаза.

Во меѓувреме, ја објави датата кога ќе одржи концерт во загрепската Лауба, тоа ќе биде 24 април, кога за прв пат ќе ја отпее новата песна во живо, како и некои од нејзините останати хитови.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Моментално во етер

Title

Artist