Песната која сите ја сакаа крие тешка приказна: Кели ја посвети на нејзиниот татко кој најмногу ја повредил (ВИДЕО)

Напишано од на August 6, 2021

Пејачката Кели Кларксон ја напишала оваа песна кога имала само 16 години за да го исфрли целиот бес, болка и депресија од себе.

Нејзините родители се развеле кога имала само 6 години, но разделбата со нејзиниот татко не било најстрашното нешто. Младата Кели морала да се справи со фактот што нема да ги гледа нејзините брат и сестра кои нејзиниот татко ги одвоил од неа.

Во песната „Because of you” која, како што еднаш изјави, ја напишала само за половина час, го изразила своето разочарување и бес кои ги чувствува кон нејзиниот татко. Поради него се плаши од врзување, но не сака да плаче бидејќи плачењето ја потсетува на него. Целиот нејзин живот чувствувала различни стравови, а сето тоа го врзува со отсуството на татко од животот, татко кој од неа зеде се, а најмногу ја болеше тоа што ја одбои од братот и сестрата.

Откако песната ја виде светлината на денот, таа направи толкава бура, која веднаш ја крена на првите места на светските топ листи. Се слуша и денес, а секогаш ги буди емоциите кај луѓето.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Моментално во етер

Title

Artist