Слушнете ја песната што ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Напишано од на March 15, 2021

Македонскиот претставник на овогодинешната „Евровизија“, Васил Гарванлиев, сподели видео од песната со која ќе настапи во Ротердам, Холандија.

Песната „Here I stand“ е негово авторско дело, а продукцијата и аранжманот се на Борче Кузмановски и Давор Јордановски.

Погледнете и слушнете како изгледа македонскиот претставник на Евровизија.


Моментално во етер

Title

Artist