Сузана Гавазова со најновата песна „АМАНЕТ “

Напишано од на May 22, 2021

Фолк пејачката Сузана Гавазова уште од почетокот на пандемијата со коронавирус не застана со својата кариера. Како и сите колеги и таа нема настапи, но затоа снима нови песни и спотови.

Музиката за оваа најнова песна е на Бернард, аранжманот го подготви Минтаз Мемедов, а текстот Орце Зафировски. Песната е снимена во студиото на Минтас Мемедов “Минти Стар”.

Саксофонот го отсвири Исо Ајдинов, додека пак миксот и мастерингот на истата го направи Саша Диниќ,спотот го снимаше ИН продукција и е снимен на неколку локации во Охрид и Прилеп .

Само песната надминува граници таму, каде што човечката злоба и омраза гради ѕид и огради! Само песната дава мир и љубов низ цел свет! Не заборавајте да слушате музика и да се веселите! Имајте убав ден.

Напиша Сузана Гавазова на нејзиниот Фејзбук профил за најновата песна „АМАНЕТ “


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Моментално во етер

Title

Artist

Следува