ТАЖНА ВЕСТ: Почина пејачот кој ја испеа една од најтажните љубовни македонски песни

Напишано од на October 7, 2021

Тажна вест ни доаѓа од Германија, почина македонскиот фолк пејач Васил Атанасов по долго боледување.

Тој е најпознат по неговата испеана песна „Проклет да е кој не раздели“ која со генерации се пее и е една од најубавите тажни љубовни наши песни.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Моментално во етер

Title

Artist

Следува