ТАМАРА ВО НОВАТА ПЕСНА ОТКРИВА КОЈ Е НЕЈЗИНИОТ „ПОРОК“!

Напишано од на July 14, 2021

Тамара Тодевска на Јутјуб каналот на Урбан Рекордс ја промовираше новата песна и видео записот за „Порок“.

Песната е во нејзин поп стил, но овојпат со примеси на трап.

Музиката е на Лазар Цветковски и Тамара, со текст на Тајзи, аранжман Лазар Цветковски и Тамара, микс и мастеринг Лазар Цветковски.

Спотот го изработија Били Д и Гордан Божиновски, како модел се појавува Имам Тотиќ, снимен е во студио во Скопје, а за стајлингот на Тамара се погрижи Игор Марков.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Моментално во етер

Title

Artist