EX-YU ЕСТРАДА

57 Results / Page 1 of 7

Background

EX-YU ЕСТРАДА

Погреб на Мркоњиќ: Испратен без поп, на гробот нема крст

На Алејата на заслужни граѓани погребан е Милутин Мркоњиќ. Дојдоа многу негови пријатели, политичари, колеги. Чест му направија Оливера Ковачевиќ, Гордана Шаулиќ, Јелена Карлеуша, Кеба... Сочуство примаше неговата партнерка Ана Бекута, а покрај неа цело време беше нејзиниот син. Мркољиќ беше социјалист и комунист и на неговиот гроб нема крст и беше погребан без поп. The post Погреб на Мркоњиќ: Испратен без поп, на гробот нема крст appeared first on […]

todayDecember 2, 2021

EX-YU ЕСТРАДА

„Полноќ“, хит песна од филмот „Тома“ на Драган Бјелогрлиќ

Соработката меѓу Тозовац и Јоксимовиќ резултираше со нов, „а ла Тома“ хит. За новиот филм на Драган Бјелогрлиќ „Тома“, кој деновиве ја има својата премиера во кината и се очекува да ги сруши сите филмски рекорди, двајца наши познати писатели на музика и текст, Жељко Јоксимовиќ и покојниот Предраг Живковиќ Тозовац напиша сосема нова песна „Полноќ“. Песната е целосно работена во манирот на Здравковиќ, аранжманот го направи Јоксимовиќ, песната ја отпеа […]

todayDecember 2, 2021 10

EX-YU ЕСТРАДА

Првата сопруга од која никогаш не се разведе не дојде на комеморацијата на Мркоњиќ

Денеска се одржува комеморација пред погребот на Милутин Мркоњиќ.На комеморацијата во негова чест дојдоа голем број политичари, пејачи, спортисти, роднини... Тука се претседателот Вучиќ, Ивица Дачиќ, Саша Поповиќ, Владе Дивац... Најожалостена беше неговата партнерка Ана Бекута. Сопругата на Милутин од која никогаш не се разведе. Наместо сопругата, на комеморацијата дојде нејзината сестра.

todayDecember 2, 2021 3

EX-YU ЕСТРАДА

„Недеља“: По Тома, Србите ќе снимаат и филм за Џеј

По големиот успех со филмот за Тома Здравковиќ, Србите ќе снимаат филм за уште еден фолк пејач-Џеј Рамадановски. Ќе се вика „Недеља“ по неговиот најголем хит, а продуцентите се надеваат на голема гледаност. Возбудливата приказна за животот на Џеј Рамадановски е дадена без прекумерна патетика, со впечатливи ликови. Сценариото ќе се придржува до важните факти од биографијата на пејачот, третирајќи ги со сочувство кон главниот јунак, со кој приказот на […]

todayDecember 2, 2021 3

EX-YU ЕСТРАДА

Хрватска пејачка менува пози додека позира

Хрватската пејачка Лидија Бачиќ (36) уште еднаш успеа да ја заскокотка фантазијата на илјадниците следбеници на социјалните мрежи. Ова е видео во кое таа позира во оскудни бикини. Таа беше облечена во оскудно жолто бикини кое ги истакна нејзините бујни гради и заносното тело. Во видеото можеме да видиме и пејачка како менува пози пред огледало. Со едната рака држеше мобилен телефон со кој снимаше видеа, а со другата ги […]

todayDecember 1, 2021 2

EX-YU ЕСТРАДА

Јелена Розга во црн градник под палтото

Хрватската пејачка Јелена Розга објави провокативна фотографија. Tаа носи црн градник под сакото по што мажите полудеа. Таа има 44 години и неодамна проговори за ретката болест што ја има и за терапијата што мора да ја прима доживотно. Преубава си, супер изгледаш. Која и да ти е позата зрачиш-коментарите се на Инстаграм The post Јелена Розга во црн градник под палтото appeared first on Република.

todayDecember 1, 2021 1

EX-YU ЕСТРАДА

Од болничкиот кревет повикал адвокат: Мрка тајно го сменил тестаментот и го поделил имотот

Политичарот Милутин Мркоњиќ почина пред неколку дена на 79-годишна возраст, по тешко боледување. Многумина веруваа дека ќе ја победи болеста, а најмногу надеж имаше неговата партнерка, пејачката Ана Бекута. Иако лекарите до последен ден се бореа да го спасат Мрка, сепак неговото срце не издржи бидејќи десет дена беше интубиран и дишеше преку апарат. Како што открива извор од болницата, Мркоњиќ како да претчувствувал дека нема жив да ја напушти […]

todayDecember 1, 2021 2

EX-YU ЕСТРАДА

Тој ги запозна со Ана Бекута: Mркоњиќ ќе почива до Шабан Шаулиќ

Почесниот претседател на Социјалистичката партија на Србија, Милутин Мркоњиќ, кој ќе биде погребан задутре во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград, ќе почива недалеку од својот децениски пријател, пејачот Шабан Шаулиќ. Гробот каде што ќе биде положен сандакот со телото на Милутин Мркоњиќ е на само неколку метри од гробот на кралот на народната музика. Длабокото и искрено пријателство на Мркоњиќ со сите членови на семејството Шаулиќ […]

todayDecember 1, 2021 2

EX-YU ЕСТРАДА

Емотивни видеа: Млад Кинез, уличен изведувач ги пее песните од Тоше Проески

Уличниот изведувач, на Инстаграм потпишан како „Wang Xiao Chong“, среде Пекинг ги пее и свири на гитара песните на нашиот Тоше Проески. Под неговите објави со српските песни од легендарната музичка ѕвезда се редат поздрави и пофали од голем број Македонци, благодарни што уметноста на непрежалениот Тоше се слуша и слави на далеку, дури на другиот континент, години по смртта на талентираниот пејач.       View this post on […]

todayNovember 30, 2021 5

СЛУШАЈТЕ ГО РАДИО KISS FM ПРЕКУ ВАШАТА ОМИЛЕНА АПЛИКАЦИЈА

0%