EX-YU ЕСТРАДА

Се свири и се пее, а сите плачат, Ана Бекута не издржа на нозе – во тек е комеморација за Маринко Роквиќ

todayNovember 11, 2021

Background
share close

Во „Камената сала“ на Радио Белград во тек е комеморацијата за Маринко Роквиќ. Семејството и пријателите се собраа да му оддадат почит на легендарниот фолк-интерпретатор кој денеска ќе биде погребан. Синовите Никола и Марко запеаја во чест на својот татко, а во салата пристигнаа и хармоникаши придружувани од виолински оркестар. Иако се свири и се пее, за човекот кој живееше од музиката, никој не може да ги задржи солзите. Колешката Ана Бекута, пак, која беше една од говорниците, не издржа до крај да се докаже.

The post Се свири и се пее, а сите плачат, Ана Бекута не издржа на нозе – во тек е комеморација за Маринко Роквиќ appeared first on Република.

Written by: KissFM

Rate it

Previous post

EX-YU ЕСТРАДА

Семејството на Маринко Роквиќ со посебен некролог покажа колку го сака и почитува

Никола Роквиќ емотивно се прости од својот татко.Погребот ќе биде извешен утре на гробиштата во Бежаниска коса а семјеството Роквиќ објави посебен некролог. На него се потишани синовите Дарио, Никола и Марко, братот Душан, сопругата Славица и внувците. The post Семејството на Маринко Роквиќ со посебен некролог покажа колку го сака и почитува appeared first on Република.

todayNovember 10, 2021

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СЛУШАЈТЕ ГО РАДИО KISS FM ПРЕКУ ВАШАТА ОМИЛЕНА АПЛИКАЦИЈА

0%