Videolove Filterable Videos


Create your video gallery in a snap!


This theme comes with the Qantumthemes Videolove plugin, to create beautiful video galleries with filters, and is totally customizable in colors, columns and more! Check out the amazing videolove gallery here… and to create it, you just need the “videolove” shortcode!


Јордан Митев секогаш изненадува со добра песна

За оваа недела изборот е Јордан Митев со „ДОЈДИ ЛЕНО НА ПЕРНИЧЕ БЕЛО„ – за убаво дневно расположение.
Александар Ицов со промоција на новото разиграно оро “Братски мерак”…

Александар ИцовБратски мерак

Деновиве Александар го промовира своето ново оро насловено како “Братски мерак” кое на прво слушање остава пријатен впечаток со својата динамика и мелодија. За тоа е заслужен нашиот познат хармоникаш Сашко Велков кој ги напиша музиката и аранжманот, а како гостин на труба свое учество зема исто така познатиот Демир Кантуровски. Разиграноста на мелодијата е […]
Преработка на материјалот на Игор Димовски

За оваа недела изборот е Игор Димовски за убаво дневно расположение.  
Војо Стојановски со песната „Песна за кралот Александар„

Песната на Војо Стојановски – „Песна за кралот Александар„ го разбудува македонскиот дух за патриотизам во овие тешки мигови за Македонија. Текстот треба да го слушне и прочита секој македонец било каде да се наоѓа на земнинава топка, а најповеќе македонците кој живеат во суверена Македонија. СЛУШАЈТЕ И УЖИВАЈТЕ  Ај големо чудо, чудо бре станало […]
Јордан Митев

Музика, Текст и Аранжман: Јордан Митев Продуцент: Љупчо Павловски Аудио продукција: студио „Анастасија“ – Скопје Видео продукција: „Арт студио“ – Скопје Наздрави за љубов наздрави за среќа Ако грб ти сврти животот Кога нешто не оди застани и насмеј се избриши ги солзите кога иде крај на се немаш сили повеќе и тогаш не заборави […]
Тајфата

Музичкиот бенд “Тајфата” на својот јутјуб канал ја промовираше новата песна и видео запис за својот најнов производ “Љубов без крај”. Песната е балада и според вокалот на бендот Владимир Богески целта на денешното објавување на истата е да им го честитаат празникот 8-ми Март на сите припаднички на понежниот пол, согласно можностите кои што […]

Моментално во етер

Title

Artist